17 Ocak 2018 Çarşamba

Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası Tango Klasikleriyle Sahne Alıyor

Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası (BBDSO) 19 Ocak Cuma akşamı Carlos Gardel, Astor Piazolla gibi Arjantinli bestecilerin klasik tango eserlerinin yanı sıra ülkemizden ünlü eserleri Bursalı müzikseverlerle buluşturuyor. Gecede eserler Hakan Şensoy’un yönetiminde bandoneon sanatçısı Gustavo Battistessa ve gitarist Tunç Kardeşler ile Tevfik Rodos ve Dilek Türkan’ın sesinden sahneye taşınıyor.Yoğun ilgi gören konserin biletleri çok kısa sürede tükendi, talepler doğrultusunda “Tango Akşamı” konseri 19 Ocak 2018 Cuma akşamı 17.30 ve 20.00 saatlerinde iki konser olarak seyircilerle buluşuyor.

Uludağ Premium’un sponsorluğunda Bursa Filarmoni Derneği’nin desteklediği ve klasik müziği daha geniş kitlelere ulaştıran Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası (BBDSO), 19 Ocak Cuma akşamı Bursalı müzikseverlerin karşısına aşk ve tutkunun dansı tango ile çıkmaya hazırlanıyor. Renkli ve sıra dışı bir program hazırlayan Orkestra’nın programında Arjantin’den Carlos Gardel, Astor Piazolla gibi ünlü bestecilerin bilinen klasik tango eserlerinin yanı sıra “Papatya Gibisin”, “Çok Ağladım” gibi ülkemizden tango eserleri de yer alıyor.

Hakan Şensoy’un yöneteceği konserde İzmir Devlet Opera ve Balesi solisti bariton Tevfik Rodos ve Cumhurbaşkanlığı Klasik Türk Müziği korosu solisti Dilek Türkan “Tango Akşamı”na renk katacak birbirinden güzel eserleri seslendirirken bandoneon sanatçısı Gustavo Battistessa ile gitarist Tunç Kardeşler solist olarak Orkestra’ya eşlik ediyor.

19 Ocak Cuma akşamı Bursa Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi Merinos’ta düzenlenecek konserin biletleri BBDSO resmi sitesi http://www.bursasenfoni.gov.tr ‘den satın alınabiliyor.

Paylaş :

Yazar:

Facebook Yorumlar

0 yorum: