11 Ocak 2018 Perşembe

Bursa'da açık alanda buz pisti heyecanı

Kent Meydanı AVM Bursa'da buz pistini tekrar açtı. Bursalıların buluşma noktası Kent Meydanı AVM’de ilk kez geçen yıl başlayan buz pisti projesi ikinci yılında aynı yerde müdavimlerini bekliyor.Son yıllarda özellikle gençlerin ve çocukların yeni tutkusu olarak karşımıza çıkan buz pistlerinin bir yenisi geçtiğimiz yıl Bursa’da farklı bir mimari konseptle birlikte açılışını yapmıştı. Doğal buz pisti projelerinde 10 yılı aşkın bir süredir hizmet veren IceTrendy Doğal Buz Pisti Sistemleri firması ile Kent Meydanı AVM’nin işbirliği sonucu hayata geçirilen proje geçen yıl büyük ilgi görünce bu kış da proje tekrarlandı.


20 m çapında 10m yüksekliğinde kubbe çadır içinde oval olarak tasarlanan buz pistinin göze çarpan proje yaklaşık 300m2'lik kayma alanıyla günde ortalama 500-600 kişiye hizmet verebildiği gibi şeffaf tasarımı sayesinde meydanın dört bir yanından da izlenebiliyor.


Gerek mimarisi, gerekse rengarenk aydınlatmasıyla büyük beğeni toplayan proje aslında Avrupa’da çok yaygın olan açıkhava projelerinden esinlenilerek geliştirilmiş. Ülkemizin iklim koşullarının açıkhava buz pistleri için pek uygun olmaması üzerine buzu güneşten ve rüzgardan korumak üzere kubbe çadır planlanmış ve her tarafı şeffaf yapılarak hem izleyenler hem de kullanıcılar için açıkhava hissinin oluşturulması hedeflenmiş.


Haftanın her günü saat 12:00 -22:00 arasında hizmet veren buz pistinde hafta içi 30 dakikalık seansın ücreti 15 TL. Bu hizmet haftasonu 20 TL’ye veriliyor. Uzman eğitmen kadrosuyla yeni başlayanlar için de özel ders seçenekleri sunuyor. 30 dakikalık özel ders bedeli 30 TL + Pist girişi şeklinde.
Buz pateninin eğlenceli olduğu kadar sağlıklı bir spor da olduğunu ileten IceTrendy Buz Pisti yetkilileri denge anlayışlarıyla birlikte odaklanma bilinçlerine katkı sağlayan, nefes nefese bırakmadan ciddi oranlarda kalori harcatan bu aktiviteye sadece çocukları ve gençleri değil yetişkinleri de davet ediyor.
Kent’in meydanına apayrı bir heyecan getiren proje Nisan sonuna kadar açık ve her sene Ekim-Mayıs ayları arasında hizmet verecek.

Paylaş :

Yazar:

Facebook Yorumlar

0 yorum: