11 Ocak 2018 Perşembe

Bursalı liseliler yeni sınav sistemini öğrendiler

Üniversiteler gençlerin geleceğine yön verir. Üniversite adaylarının geleceklerini yönlendirmelerine ve kendilerine en uygun kariyer planını yapmalarına yardımcı olan Okan Üniversitesi’nin, Türkiye’nin dört bir yanında gerçekleştirdiği “Servet Gülsün Şirin’le Sınavdır Geçer Konferansları”nın Bursa ayağı, 11 Ocak 2018 Perşembe günü Fethiye Kültür Merkezi’nde düzenlendi. Konferansa Bursa’daki liselerden toplam 1300 öğrenci katıldı.Konferansta Okan Üniversitesi Aday İlişkileri Müdürü Servet Gülsün Şirin sınav, gelecek, meslek ve yaşam tercihleri konularında gençlere yol gösterecek bir konuşma yaptı. Şirin öğrencilere "Superman misiniz yoksa Clark Kent misiniz?” diye sordu. “Kendi hayatlarınızın kahramanı olabilirsiniz” diye ekledi.

Yeni sınav sistemi hakkında sorularına cevap buldular
Şirin’in konuşmasının ardından gerçekleşen soru-cevap kısmında öğrenciler sınavın yeni yapısı ile ilgili merak ettikleri tüm sorulara cevap buldular. Ayrıca üniversiteye hazırlık maratonunda faydalanabilecekleri önemli ipuçları elde ettiler.


Okan Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Bekir Okan ise konuşmasında Okan Üniversitesi’nin burslarına değindi ve iş dünyasına en yakın üniversite vizyonuna sahip olan Okan Üniversitesi’nin farklılıklarından söz etti. Okan ayrıca üniversitenin Tuzla Hastanesi, Tuzla Diş Hastanesi ve Acıbadem Polikliniği’nden bahsederek Okan Üniversitesi’nin son yıllardaki sağlık yatırımlarının da altını çizdi.

Paylaş :

Yazar:

Facebook Yorumlar

0 yorum: