10 Ocak 2018 Çarşamba

Dünya yıldızları Bursa'ya geliyor


Bursa klasik müziğin yıldızlarını ağırlamaya hazırlanıyor. Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası (BBDSO) 11 Ocak akşamı düzenlenecek konserinde dünya yıldızlarını Bursalı müzikseverlerle buluşturuyor. Almanya’nın tanınmış keman sanatçılarından Daniel Röhn, Prokofiev’in 1 No’lu Keman Konçertosu ile müzikseverlerin karşısına çıkıyor. Besançon Uluslararası Genç Şefler yarışmasının şampiyonu Endonezya asıllı şef Adrian Prabava ise Çaykovski’nin 5 No’lu Senfonisi ile Bursalılara unutulmaz bir müzik şöleni vaat ediyor.Bursa Filarmoni Derneği’nin desteği ve Uludağ Premium sponsorluğu ile klasik müziği daha geniş kitlelere ulaştıran Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası (BBDSO), bu hafta sahnesinde dünya yıldızlarına yer veriyor. Röhn ailesinin üçüncü kuşak temsilcilerinden Almanya’nın tanınmış keman virtüözü Daniel Röhn, Profokiev’in 1 No’lu Keman Konçertosu ile konsere renk katıyor. Bugüne kadar Riccardo Muti, Gustavo Dudamel, Lorin Maazel gibi önemli isimlerle çalışan Röhn, Bursalıları kemanıyla büyülemeye hazırlanıyor.

Ayrıca Çaykovski’nin en sevilen eserlerinden 5 No’lu Senfoni’nin de çalınacağı konseri, 2005 yılında Besançon Uluslararası Genç Şefler yarışmasını kazanarak dikkatleri çeken, Amsterdam Concertgebouw orkestrasında Bernard Haitink ve Fransa Ulusal Orkestrası’nda da Kurt Masur’in asistanlığı üstlenmiş olan Endonezya asıllı şef Adrian Pravaba yönetiyor.

11 Ocak Perşembe akşamı Bursa Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi Merinos’ta düzenlenecek konserin biletleri BBDSO resmi sitesi http://www.bursasenfoni.gov.tr ‘den satın alınabiliyor.

Paylaş :

Yazar:

Facebook Yorumlar

0 yorum: