17 Ocak 2018 Çarşamba

Plume ve MediaTek İş Birliği Start AldıPlume ve MediaTek
İş Birliği Start Aldı


Plume® ve MediaTek Wi-Fi bağlantı pod'ları için iş birliği yapıyor. Evlerde kullanılan ağ geçitleri, bağlantı uzatıcıları ve Pod'ları için Wi-Fi özellikli üretilen MediaTek SoC platformlarına üretimde entegre edilen Plume Adaptive WiFiTM Cloud Control Agent, bulut odaklı Wi-Fi cihazlarının üretim sürecini hızlandırıyor.

17 Ocak 2018 – Plume Design, Inc. ve MediaTek, Plume Adaptive WiFiTM bulut kontrol ve yönetim özelliklerinin, MediaTek platformlarına üretim aşamasında entegrasyonunu, test ve kalifikasyon çalışmalarını kapsayan iş birliğini, CES 2018 Fuarı'nda duyurdu. Bu iş birliği, ODM ve OEM üreticilerinin ISP müşterilerine, MediaTek çip üzerinde sistem (SoC) işlemcilerinin gücüyle, kolay kullanıma hazır, bulut yönetimli üst düzey Wi-Fi cihazları sağlama imkanı sunuyor.

Plume Adaptive WiFiTM Agent özelliğine sahip MediaTek SoC platformları, kullanımı önde gelen ISP şirketleri arasında giderek artan, farklı sağlayıcılar için geliştirilmiş bulut üzerinden kontrol edilen Wi-Fi ağ altyapısı Plume Adaptive WiFiTM Cloud sayesinde, gerek MediaTek'in, gerekse üçüncü partilerin SoC platformlarıyla uyumlu çalışıyor. Plume Adaptive WiFiTM çözümü, Wi-Fi yönetimi ve optimizasyonu için, farklı üreticilerin silikon bazlı ve Müşteri Teçhizatı (Customer Premise Equipment / CPE) cihazlarında kullanıma uygun, üretici bağımsız tek açık platform kontrol düzlemi olma özelliği taşıyor.

Dünyanın dört bir yanındaki ISP firmalarının, sürekli olarak daha yüksek performanslı, daha akıllı çözümleri için çalıştığını dile getiren MediaTek Akıllı Ev İş Birimi Genel Müdürü Alan Hsu, "Plume ile iş birliğimizin ürünü olan bu yeni, güçlü, yüksek adaptasyon yeteneğine sahip Wi-Fi ekosistemiyle, tüm müşterilerimize ve iş ortaklarımıza bir kez daha sınıfının en iyisi ürün ve çözümlerle destek oluyoruz" dedi.

MediaTek ve Plume iş birliğiyle ortak üretilen bu çözüm, MediaTek SoC bağlantı platformları, Plume Cloud hizmeti ve donanım yazılımı güncellemeleri sayesinde hali hazırda kurulu tüketici teçhizatlarına da uyum sağlayabiliyor. Böylece ISP firmaları, hem yeni donanımlar, hem de hali hazırda kurulu donanımlar üzerinden Wi-Fi hizmet sunma olanağı elde ediyor.

Plume, MediaTek'in dual-band 2x2 platformu MT7621A ve MT7615D işlemci setlerini kullanan, biçim katsayısı uyarlaması hazır, kompakt boyutlu, uygun maliyetli bir Pod tasarımını, lisanslama yoluyla hem perakende satış hem de ISP firmalarının kullanımı için hazırlamış bulunuyor. Diğer yandan, dual-band 4x4 (MT7621A ve MT7615 işlemciler) and tri-band 2+2+4 (MT7621A+MT7615+MT7615D işlemciler) konfigürasyonları da farklı ürün ve uygulamalara hızlı ve kolay bir şekilde entegre edilebiliyor.

MediaTek'in Plume Adaptive WiFiTM ekosistemine katılımından duyduğu memnuniyeti dile getiren Plume Kurucu Ortağı ve Yazılım Lideri Aman Singla, "Ezberleri bozup, oyunun kuralını değiştiren yenilikleri hızlı bir şekilde tüketiciye sunmanın, günümüzde ISP şirketleri için en güçlü rekabet avantajı kaynakları arasında yer aldığını düşünüyorum. MediaTek iş birliğimiz, açık bir ekosistem oluşturmak, müşteri talebiyle birlikte koşabilen inovasyon gücü oluşturmak ve bunları ticari boyuta taşımak için büyük önem arz ediyor" dedi.About Plume®
Plume, evlerin her köşesinde istikrarlı ve güvenilir bir internet deneyimi sunan, dünyanın oto optimizasyon özelliğine sahip ilk Wi-Fi bağlantısı Adaptive WiFi™'nin öncüsüdür. Plume, geniş ölçeklemeye uyumlu, bulut tabanlı, açık platform kontrol düzlemi Driven'in gücüyle, evlerde farklı ağların farklı iş yüklerine ve enterferanslara yanıt vermek için kendini dinamik bir şekilde adapte edebilme yeteneğine sahip, en gelişmiş ve dayanıklı Wi-Fi çözümünü sunar. Plume Cloud çözümüyle farklı üreticilerin donanımlarına entegre edilebilen Plume Agent cihazları, ISP firmalarına üretici bağımsız kablosuz ağ yönetimi sağlar. Plume, kompakt ve çekici tasarımlı Pod'larını lisanslama yoluyla ISP, ODM ve OEM ekosistemlerinin kullanımına sunar. Palo Alto, ABD'nin yanı sıra, Slovenya, Polonya ve Taiwan'da da operasyonları bulunan Plume, aralarında Comcast, Liberty Global, Shaw Communications ve Samsung'un da yer aldığı, dünyanın lider firmaları ve tüketici markalarının desteğine sahiptir.
Plume®. More WiFi.


Yıllık bazda dünya çapında 1,5 milyar ağ bağlantılı cihaza güç veren işlemcileri geliştiren global kuruluş MediaTek, mobil cihazlar, bağlantılı cihazlar, ev ve eğlence teknolojileri, Nesnelerin İnterneti ürünleri için inovatif çip üzerinde sistemlerinin (SoC) geliştirilmesinde pazara liderlik etmektedir. İnovasyon tutkusuyla hareket eden MediaTek, akıllı telefonlar ve tabletler, dijital TV'ler, OTT TV'ler, giyilebilir cihazlar ve otomobillerde kullanılan elektronik ürünleri kapsayan geniş bir yelpaze için geliştirdiği ileri düzey multi medya çözümleri ve düşük enerji tüketimli mobil teknolojiler de dahil olmak üzere anahtar öneme sahip teknoloji alanlarında pazarın gelişimine yön veren lider oyuncu kimliği taşımaktadır. MediaTek, sunduğu akıllı teknolojilerle insanlara, ufuklarını genişletmek ve hedeflerine kolay bir şekilde erişmek için güç ve ilham kaynağı olur. Yaptığımız her şeyi bunun için yapıyor ve buna 'Everyday Genius' diyoruz.
www.mediatek.com


Plume, ABD'de kurulu ve kayıtlı Plume Design, Inc.'in tescilli markasıdır.

Paylaş :

Yazar:

Facebook Yorumlar

0 yorum: