21 Şubat 2018 Çarşamba

Bursa'da mavi yaka iş ve eleman arayanların adresi “İşin Olsun” oldu

Mavi yaka istihdamına katkı sağlamayı hedefleyen “İşin Olsun” uygulaması 6 ayda 1 milyonu aşkın kişi tarafından indirildi. Bursa’da 2 bini aşkın firma uygulama üzerinden 82 binin üzerinde iş başvurusu aldı.

Kariyer.net’in, mavi yaka çalışanlar ve işverenleri bir araya getiren uygulaması İşin Olsun, ülke genelinde kullanıma sunulduğu günden bu yana 1 milyonu aşkın kişi tarafından indirildi. Bursa’daki 82 bin mavi yaka aday işini; 2 bini aşkın firma ise elemanını İşin Olsun’da aradı.
İşin Olsun uygulaması adaylara, evlerinin yakınındaki işleri kolayca görme, seçtikleri iş ilanlarını yayınlayan işverenlerle doğrudan görüşme ve hızlıca iş bulma fırsatı sunuyor. Uygulamayı kullanan işverenler ise sadece bir dakikada ücretsiz, kolayca ilan verebiliyor; ilanlarını yüz binlerce adaya ulaştırma fırsatı yakalıyor.

Bursa’da ilan sayısı 5 bine yaklaştı

Temmuz 2017’de kullanıma sunulan İşin Olsun, Türkiye’nin ilk ve en büyük ücretsiz mavi yaka iş ve eleman bulma platformu olma özelliği taşıyor. Uygulamada bugüne kadar ülke genelinde ilan yayınlayan firma sayısı 50 bini geçti. Bu rakama önemli bir katkı da Bursa’dan geldi. Bursa’dan 2 bini aşkın firma mavi yaka pozisyonu için aramalarını İşin Olsun üzerinden yaptı ve 5 bine yakın ilan yayınlandı. Bursa’daki İşin Olsun kullanıcılarının en çok başvurduğu pozisyonlar; sekreter, garson, temizlik görevlisi, tezgâhtar ve muhasebe elemanı oldu.

Uludağ Üniversitesi’nde katıldığı etkinlik sonrası İşin Olsun için değerlendirme yapan Kariyer.net Genel Müdürü Fatih Uysal, “Mavi yaka işe alımlarının hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleşmesi, bir sanayi kenti olan Bursa’da da üretimin devamı için oldukça kritik. Kariyer.net olarak, mavi yaka iş ve eleman bulmayı kolaylaştırmak için, 6 ay önce İşin Olsun’u hayata geçirdik. Uygulamamızın Bursa’da ilgi görmesinden dolayı çok memnunuz. Türkiye genelinde 1 milyon kişiye ulaşarak, ülkemizin ilk ve en büyük ücretsiz mavi yaka iş ve eleman bulma platformu haline gelen İşin Olsun; büyük bir ihtiyacı karşıladığımızı; mavi yaka işsizliğinin çözümü için doğru yolda olduğumuzu gösteriyor. Bu vesileyle iş arayan mavi yaka adaylar ile Bursa’da mavi yaka eleman arayan işletmeleri ücretsiz olarak sunduğumuz İşin Olsun’u denemeye davet ediyorum” dedi.İşin Olsun, Android ve iOS tabanlı akıllı telefon ve tabletlere ücretsiz indirebiliyor. İşin Olsun uygulamasını incelemek için; https://sfj5d.app.goo.gl/Zij2

Paylaş :

Yazar:

Facebook Yorumlar

0 yorum: