14 Şubat 2018 Çarşamba

Keles'te güzel şeyler oluyor!

Olay gazetesi yazarlarından Mustafa Özdal'ın köşe yazısında Bursa'nın dağ ilçelerinden Keles'te yaşanan olumlu değişiklikler anlatıldı. Keles'i gelecekte güzel günler bekliyor. Özdal'ın Keles izlenimi ve yorumu şöyle:Dağ'ın en nadide ilçesi, Uludağ'ın incisi Keles'e yolum her düştüğünde yeni gelişmelere, yeni güzelliklere tanık oluyorum.

Geçen hafta sonu hayvanseverle gittiğim ilçede, Belediye Başkanı Mehmet Teke, Marmara'nın en büyük yaylası olan Kocayayla'yı gezdirdi. Önce Kocayayla Göleti'nin bitmek üzere olduğunu belirteyim.

Yapım aşamasındayken bazı istemezükçülerin, 'ağaç katliamı yapılıyor' diye yaygara kopardığı gölet inşaatının sonuna gelinmiş, membran döşeniyormuş. DSİ'nin inşa ettiği Kocayayla Göleti, tam 5 bin dönüm tarım arazisini sulayacağı gibi, Kocayayla'nın muhteşem doğasından yararlanan ziyaretçiler bir de gölet manzarasını izleyecekler bu sayede.Kocayayla'ya yapılanlar göletten ibaret değil.

16 Türk devletini simgeleyen ve Kırgızistan'dan getirtilen çadırların iç tefrişatı da bitmek üzere.Tarihte bilinen ilk Türçe metin olan Orhun Abideleri de aslına uygun olarak yapılmış.Türk kültürünün ögeleri adeta ilmek ilmek işlenmiş Kocayayla'nın yeni yüzüne.50 metrekarelik çadırlar da bölgeye değer katmış doğrusu.İnşaatı süren bungalov tipi evler ve özel işletmeciden alınan kamp da yakında ziyaretçilere açılacak.


Yani Kocayayla, dört başı mamur bir turizm bölgesi oluyor çok yakında. Başkan Teke, önümüzdeki yaz bitecek inşaat çalışmasından sonra Kocayayla'nın 12 ay ziyaretçi alacağını, bölgenin Marmara'nın en büyük turizm merkezilerinden biri olacağını söyledi.Son 4 yılda tam 200 milyon liralık yatırım yapılmış Keles'e, merkezi hükümet, Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Keles Belediyesi'nin bütçesinden.Sadece alt yapı çalışmaları için 87 milyon liralık yatırım gelmiş BUSKİ'den.Gölet dışında Kocayayla'ya yapılan yeni yatırımlar Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılıyor. Ne ala...

Keles'teki diğer gelişmeler 


Keles'teki gelişmeler sadece Kocayayla ile sınırlı değil.TOKİ'nin ikinci etap konutları da bitmiş.Bir sevindirici haber de Kelesspor'dan...Kelesspor, mücadele ettiği Süper Amatör Ligi'nde başarılı bir sezon geçiriyor.Lider olan Kelesspor için ümitli konuşan Başkan Teke, “Bu yıl şampiyon oluruz” diyor.

Kaynak: Olay - Mustafa Özdal 

Paylaş :

Yazar:

Facebook Yorumlar

0 yorum: