10 Şubat 2018 Cumartesi

Yunanistan'da Türkiye korkusu!

Yunanistan'da TSK Başkanı Akar'ın sözleri yankı buldu. Türkiye Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar’ın Ege ile ilgili açıklamaları, Atina’da gündeme oturdu.Akar’ın "TSK, sahip olduğu yüksek teknolojiyle bütün Doğu Akdeniz ve Ege'yi kontrol altında tutabiliyor. Sadece Kardak değil, tüm Ege'yi kapsayabiliyoruz. Hem Afrin'de operasyon yapabilecek, hem de aynı anda Ege'yi kontrol edebilecek güce sahibiz. Tüm denizlerimizde ülkemizin uluslararası hukuk ve anlaşmalardan kaynaklanan hak ve menfaatlerinin korunması konusunda kararlıyız." sözleri, Yunan medyasında geniş yer aldı.


TÜRK GENELKURMAY BAŞKANI TEHDİT ETTİAkar’ın açıklamalarını “Türk Genelkurmay Başkanı tehdit etti” başlığı ile manşetine taşıyan Kathimerini gazetesi “Hem Ege (Kardak bölgesi) , hem de Doğu Akdeniz’deki (Kıbrıslı Rumların tek taraflı ilan ettiği Ekonomik Münhasır Bölgede yapılan sondaj çalışmaları) gelişmeleri yakından izleyen Atina, Akar’ın söylemlerinden endişeli” ifadesini kullandı.

Haber sitelerinden “Skai” Akar’ın açıklamalarını “Ankara’dan yeni tehditler” başlığı ile aktarırken, “To Vima “Türkler, Yunanistan ile ilişkilerde ateşe körükle giderek, tahrikçi söylemleri sürdürüyorlar” diye yazdı.

KAYNAK: HÜRRİYET

Paylaş :

Yazar:

Facebook Yorumlar

0 yorum: